top of page
MEME ESTETİĞİ GÖĞÜS KÜÇÜLTME ANTALYA

İZSİZ MÜMKÜN MÜ?

Antalya

estetik-plastik-cerrahi-gokhan-ozerdem-a

'MEME KÜÇÜLTME İZSİZ MÜMKÜN  MÜ'

Meme küçültme ameliyatı aşırı büyümüş memeye sahip kişilerde, büyüklüğe bağlı olarak hastanın yaşadığı sırt-boyunda kas gerilmeleri, omuz ağrısı, duruş bozukluğu gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılır. 
 
Meme küçültme ameliyatında aynı zamanda dikleştirme de sağlanır. Memelerde fazla deri ve meme dokusu ile yağ çıkartılır ve vücuda orantılı bir hacim kazandırılmaya çalışılır. Dikleştirme sağlanması için de meme uçlarının gereken yere çıkartılması gereklidir. 
 
Meme ucu da yeni yerine taşınacağından bir meme küçültme ameliyatı sonrası izler meme ucu etrafı boyunca ve oradan meme altına uzanır. Meme başı yukarı çıkartılırken meme ucunu besleyen damarların korunması ve his kaybının olmaması için yeni teknikler gelişmiştir. Bu yeni tekniklerde tabi ki çok büyük, sarkma derecesi yüksek memeler haricinde izler meme altı kıvrımı bölgesinde artık daha kısa kalmaktadır. 

Çok nadir hastada, özellikle de yağ dokusu fazla olan, genç, gergin cilde sahip, sarkması olmayan ve memesinin çok küçülmesini istemeyen kişilerde liposuction denenebilir. Bu tür hastalarda evet iz sadece liposuction kanullerinin giriş yerlerinde kalır. Ama bu ne yazık ki çok ama çok nadir uygulanır.
İzlerin rengi ameliyat sonrası ilk hafta ve aylarda kırmızı-kahverengi şeklinde ve koyudur. Aylar geçtikçe bu izlerin renginde açılma olacaktır. İzler son şekillerini birinci yılın sonunda alırlar. İzlerin rengi, kalınlığı kişiler arasında genetik faktörlerin de etkisiyle farklı olacaktır. Teorik olarak deri rengi koyulaştıkça daha fazla iz beklenir. Açık tenli insanlarda iz daha açık kalacaktır. 
 
Günümüzde birçok firma iz kremleri piyasaya sürmüştür. İzleri geçirme etkileri bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Bilimsel olarak bizim de hastalarımıza öğütlediğimiz ise ameliyat sonrası doktorunuz izin verdiği anda dikiş hatlarına hafif bastırarak, en az 5-6 dakika elinizi çekmeden dairesel masajlardır. Bu masajları ilk 6 ay boyunda günde en az 5-6 defa yapmanızı öneririz. 
 
Tüm izlerde olduğu gibi dikiş hatlarının iyileşme sürecinde bölgelerin güneş ışınlarından da korunması önemlidir. 
 
Omuz ağrılarından, duruş bozukluğu ve omuzlarda derin sütyen izlerinden, toplum içinde rahat hareket edememekten kurtulan hastaların da rahatlama sonrası izleri özellikle ikinci plana attıklarına da çok şahit olmaktayız.  

Op Dr Gökhan Özerdem
ASPS, ISAPS, TPRCD

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Gökhan Özerdem Antalya
 • Siyah Facebook Simge
 • Siyah Instagram Simge
 • Siyah YouTube Simgesi
 • Siyah Heyecan Simge
 • Siyah LinkedIn Simge
plastic-cosmetic-aesthetic-surgeons-in-t
OP DR GÖKHAN ÖZERDEM ESTETİK PLASTİK CER
 • Yeterlik Diploma/Sertifikaları

 • Dubai tıp lisansı

 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere

 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere

 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği

 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)

 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 

 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği 

 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları

 • Ulusal Plastik Cerrahi Kongresinde Oturum Başkanlığı

 • Yurt Dışı Makale 

Hamilelik Photoshoot

Anne Estetiği

Kadınların en fazla şikayetçi olduğu estetik sorunların başında doğum sonrası deformasyonlar gelmektedir. Memelerde sarkmalar, karında gevşeme, göbek altı çatlakları, bel bölgesinde kalınlaşma ‘anne estetiği’ ile çözülebilecek sorunlardan en önemlileri. 

Holding a phone in hand with the WhatsAp

Resimleriniz ile doktorunuza danışabilirsiniz. Lütfen sadece mesaj ile!

0505 928 21 41

İrtibat numaralarımızdan asistanlarımızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Asistanlarımıza Hafta içi mesai saatlerinde ulaşarak randevunuzu oluşturun.

Op Dr Gökhan Özerdem Yorumlar Şikayetler

Hasta Yorumlarımız

doktortakvimi
bottom of page